Кетрин Стокетт.Прислуга

О, яка гарна книжка! Справжня американська література, в значенні -добротна література, коли читаєш і відчувається,що авторка писала не похапцем, не місяць-два,  а рік-три, не менше, набрала фактів і характерів, і так цікаво скомпонувала. Читається легко і , повторююсь, дуже цікаво.

Мене заінтригувало,що книга про Джексон, штат Міссісіпі. а в цьому місті колись прожила три тижні, і розуміння, що ще на початку шестидесятих там було таке страхіття, сповнює мою душу оптимізмом, може і для нас не все втрачено, в сенсі — для України.

Коротенький сюжет — молода дівчина після закінчення коледжу пише книжку, а ми за цим спостерігаємо. Не стільки за літературним процесом,  скільки за життям навколо, навколо авторки , правильніше авторок, бо це жіноча книжка і її пишуть кілька жінок, різних за майновим і соціальним статусом, але об»єднаних бажанням змінити своє життя. Для декого змінити означає вголос сказати про свої права, тут говорять ті,що зазвичай мовчали. Для того, щоб їх почали слухати ті,що досі нічого не чули.

А ще цікаво провести паралелі з «Віднесеними вітром», там така ідилічна картинка  спільної любові плантаторів і їх рабів, а  тут одна героїня каже,що на місці Мамушки запхала в ті штори Скарлетт, самі знаєте куди…:), замість того,щоб шити з них сукню.

Бонус для шанувальників громадянського суспільства: ви дізнаєтесь про роботу американських громадських організацій, а любителі вуличних акцій — ну от скажіть, як можна написати про книжку і одночасно не розказати її зміст? Я зі всіх сил стримуюсь, але що вони там зробили з унітазами… така книжка, на одній сторінці плачеш,  а на другій — смієшся. Немає банальностей, непередбачувані повороти сюжету, яскраві герої, — словом, я двічі прочитала, а може й тричі. Це у мене найкраща книжка 2011 року, а тепер хочу собі її паперовий варіант, бо я читала з монітора, так, кілька разів  і з монітора.

Кетрин Стокетт.Прислуга: 5 комментариев

 1. ooo ia chutala i v mene e paperovui variant ale ne pereshly vam bo vin aj v ture44uni)

  +8 z 10

 2. ooo ia chutala i v mene e paperovui variant ale ne pereshly vam bo vin aj v ture44uni)

  +8 z 10

 3. не страшно. я куплю квиток на літак…..:)

  думаю дочекатись кишенькового варіанту і купити.

 4. Книжка справді просто супер. Неможливо відірватись. Після неї почала з деяким розумінням ставитись до проблеми расизму…

 5. Так, книжка дуже пізнавальна і без зайвих сентиментів розповідає про складні речі, замість історичних досліджень і нудних лекцій достатньо її прочитати, щоб зрозуміти,що таке расизм.

  До речі, рекомендую на цю ж тему «Тайная жизнь пчел»,Сью Монк Кид.

Обсуждение закрыто.